ساخت چت روم در وردپرس با افزونه Chat Room

ساخت چت روم در وردپرس با افزونه Chat Room

اگر شما قصد دارید در سایت وردپرسی خود یک چت روم ایجاد کنید و نمی‌دانید دقیقا باید از چه روشی استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید. چت روم‌ها به خودی خود جذاب هستند و باعث می‌شوند کاربران میل و رغبت بیشتری در استفاده از سایت شما نشان دهند. با توجه به این امر در این مطلب قصد داریم تا با معرفی یک افزونه وردپرس به آموزش ساخت چت روم در وردپرس بپردازیم.

ساخت چت روم در وردپرس با افزونه Chat Room

پلاگین Chat Room در مخزن وردپرس موجود بوده و تا امروز بیش از هزار نصب فعال داشته است که با آن قادر خواهید بود چت روم وبسایت‌تان را بسازید.

برای شروع می‌بایست افزونه Chat Room را دریافت و نصب کنید (با استفاده از لینک‌های انتهای این مطلب می‌توانید افزونه را دریافت کنید). پس از فعال کردن افزونه، گزینه جدیدی با عنوان Chat Rooms به منوی سمت راست پیشخوان سایتتان اضافه خواهد شد. بر روی آن رفته و برای ایجاد اولین چت روم، گزینه Add New را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب این گزینه، با صفحه‌ای مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید، که باید در آن عنوان چت روم را وارد کنید و سپس دکمه انتشار را بزنید. شما به راحتی توانستید در عرض مدت کوتاهی موفق به ساخت چت روم در وردپرس شوید!

تنظیمات افزونه Chat Room

بعد از اینکه چت روم را ساختید، می‌توانید به آن مراجعه کنید. بعد از باز کردن لینک نمایش، جعبه‌ای را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید پس از تایپ کردن پیام خود، آن را در چت روم ارسال کنید. به این نکته توجه کنید که تنها اعضای سایت شما (کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده‌اند) می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

اسکرین شات افزونه Chat Room

مزایا و معایب ساخت چت روم در وردپرس

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، چت روم‌ها ذاتا جذاب هستند و باعث می‌شوند تا کاربران سایتتان مشکلاتشان را در آن مطرح کنند، بر سر موضوعی خاص بحث کنند. شما می‌توانید از این طریق زمان ماندن کاربران و اعضای سایت خود را بالا برده و بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید و سایت خود را پویا نگه دارید.

البته ایجاد چت روم در وردپرس علاوه بر مزایایی که به آن اشاره کردیم، ایراداتی هم می‌تواند داشته باشد. یکی از این ایرادات ارسال درخواست دائمی به سرور شما خواهد بود زیرا این امر باعث کندی سایت شما می‌شود، که با انتخاب یک هاست قوی تا حدود بسیار زیادی می‌توان این ایراد را کمرنگ کرد.

 

دانلود افزونه Chat Room

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *