واتساپ یا تلگرام کدام یک محبوب ترند ؟

واتساپ یا تلگرام کدام یک محبوب ترند ؟

احتمالا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که روزانه از پیام رسان های اجتماعی نظیر واتساپ یا تلگرام استفاده می کنید. اما شاید برایتان جالب باشد که کدام یک از این دو اپلیکیشن در ایران و در جهان محبوب ترند؟! با وبسایت آموزشی وردپرس فور یو همراه باشید تا در ادامه پاسخ این سوال را بگیرید.

واتساپ یا تلگرام کدام یک محبوب ترند ؟

احتمالا شما هم حدس هایی در مورد برتری تلگرام نسبت به واتساپ در ایران زده اید. باید بگوییم که حدستان کاملا درست است و تلگرام بخش اعظم محبوبیتش را مدیون ایرانی هاست! چون طبق آمار هایی که وجود دارد حدود ۸۰ درصد کاربرانش ایرانی اند و تقریبا در رده بیستم پربازدیدترین سایت های ایران است و روند صعودی خود را همچنان ادامه خواهد داد. ولی وضعیت در جهان کمی متفاوت است!

بر اساس آمار منتشر شده از SimilarWeb ، نرم افزار گفتگوی آنلاین واتساپ که چند وقتی است توسط فیس بوک خریداری شده اکنون در رتبه اول برترین و پر استفاده ترین ابزارهای گفتگوی آنلاین در بین کاربران دستگاه های اندرویدی قرار دارد. واتساپ در حدود ۱۰۹ کشور دنیا در رده اول قرار دارد و رتبه دوم هم از آن Messenger است که آن هم جزو ابزار های جانبی فیس بوک به حساب می آید و در ۴۹ کشور دنیا در رده اول قرار دارد.

محبوبیت واتساپ در جهان
محبوبیت واتساپ در جهان

این برنامه ها توانسته اند در خیلی از نقاط جهان ترافیک را از اپلیکیشن هایی چون وایبر و لاین بگیرند و به سمت خود بیاورند. از نمونه های جالبی که می توان نام برذ نمونه های بومی شده مسنجر هاست که در کشور هایی نظیر کره جنوبی، KakaoTalk و اندونزی، BBM هستند که بیشترین کاربران را در کشور هایشان دارند!

اما جالب تر از تمام این ها شاید این نکته باشد که علی رغم طراحی تلگرام در کشور روسیه حالا ۵٫۵ درصد از کاربران تلکرام روسی هستند و همانطور که گفتیم بیش از ۸۰ درصد را ایرانی ها تشکیل می دهند و اینکه تلکرام تنها در ۲ کشور قزاقستان و ایران در رتبه اول قرار دارد.

امیدواریم این آمار و ارقام برایتان جالب بوده باشد. شما از کدام یک از این دو اپلیکیشن بیشتر استفاده می کنید؟ واتساپ یا تلگرام ؟

منبع: SimilarWeb

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *