فعال سازی کامنت در کانال تلگرام

فعال سازی کامنت در کانال تلگرام

قطعاً مدیران کانال با امکان فعال سازی کامنت در کانال تلگرام بسیار خوشحال شدند چرا که در گذشته با استفاده از ربات‌ها و محدودیت‌هایش این قابلیت را به کانال خود اضافه می‌کردند. تلگرام از معدود پیامرسان‌هایی است که با هر آپدیت ویژگی‌های کاربردی به آن اضافه می‌شود. یکی از این ویژگی‌ها قابلیت اضافه کردن کامنت در کانال تلگرام بود که بسیار کاربردی بود و هست. وقتی شما نسبت به باز کردن کامنت در کانال تلگرام اقدام می‌کنید، به کاربران کانال تلگرام خود این امکان را می‌دهید تا با کامنت گذاشتن در کانال تلگرام شما، مخاطبانتان بیشتر درگیر شوند که این خود مزیتی بزرگ است. با این آموزش تلگرام همراه باشید تا با نحوه کامنت گذاشتن در تلگرام و مزیت‌های آن آشنا شویم.

 

 

فعال سازی کامنت در کانال تلگرام

اگر مدیر کانال تلگرام هستید حتماً از خود پرسیده‌اید که چگونه کامنت تلگرام فعال کنیم؟ در نسخه‌های قدیمی تلگرام شما می‌بایست این قابلیت را فقط با استفاده از ربات‌ها فعال می‌کردید اما با آپدیت تلگرام در نسخه ژانویه ۲۰۲۱ قابلیت کامنت گذاشتن در تلگرام بدون ربات فعال شد. در ادامه قبل از پرداخت به آموزش اضافه کردن کامنت تلگرام به چیستی این قابلیت می‌پردازیم.

 

کامنت در تلگرام چیست؟

به عنوان یک مدیر کانال تلگرام می‌توانید پیام‌ها، چت‌روم‌های صوتی یا ویدیویی، پادکست یا غیره در کانال خود بگذارید. اکنون تلگرام به مشترکین شما این امکان را می دهد که نظرات خود را در کانال شما ارسال کنند و آنچه را که زمانی یک مکالمه‌ی یک‌طرفه بود بیشتر به یک گفتگو دوطرفه تبدیل کرده است.

ویژگی کامنت یک مورد مستقل نیست، بلکه به گروه‌های بحث در کانال محدود می‌شود. کامنت‌ها فقط در کانال‌هایی قابلیت ارسال دارند که دارای گروه‌های گفتگو هستند. برای باز کردن کامنت در کانال تلگرام خود، ابتدا باید آن را به یک گروه بحث پیوند دهید.

 

آموزش فعال کردن امکان کامنت گذاری برای پست‌های کانال در تلگرام

نسخه گوشی (اندروید و iOS):

 1. برای اضافه کردن کامنت در کانال تلگرام، آخرین نسخه تلگرام نصب شده خود را باز کنید.
 2. روی کانالی که می‌خواهید نسبت به باز کردن کامنت در کانال تلگرام در آن اقدام کنید، بزنید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 3. روی اسم کانال خود بزنید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 4. روی علامت مداد در گوشه‌ی بالا راست (در سمت چپ علامت سه نقطه) بزنید تا وارد قسمت ویرایش کانال شوید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 5. در قسمت بحث (Discussion) روی افزودن (Add Group) بزنید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 6. اگر گروهی از قبل به منظور کامنت گذاشتن در کانال تلگرام ساخته‌اید که آن را انتخاب کنید؛ در غیر اینصورت روی ایجاد گروه جدید بزنید.
 7. نامی دلخواه برای گروه خود انتخاب کرده و روی علامت تیک بزنید.
 8. بدین صورت گروه به کانال پیوند داده شده و فعال سازی کامنت در کانال تلگرام صورت می‌گیرد.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 9. در صورت ایجاد محدودیت برای ارسال کامنت به قسمت بحث کانال خود رفته و گزینه فقط اعضا و در صورت نیاز گزینه پذیرفتن اعضای جدید را فعال کنید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام

بیشتر بخوانید: آموزش ارتباط با مدیر کانال تلگرام

 

نسخه دسکتاپ:

در نسخه کامپیوتر (ویندوز یا مک) کمی مسیر باز کردن کامنت در کانال تلگرام متفاوت است:

 1. نسخه ویندوز را اجرا کرده و کانال موردنظر بروید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 2. در گوشه بالا راست روی سه نقطه بزنید و روی Manage Channel بزنید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 3. در قسمت Discussion روی Add Group بزنید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 4. گروه موردنظر برای اضافه کردن کامنت در کانال تلگرام را نتخاب کنید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 5. روی Link group بزنید. با این کار تایید می‌نید که اعضای گروه تمام پیام‌های کانال و اعضای کانال به تمام پیام‌های گروهی دسترسی دارند.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 6. حال روی Save بزنید.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام
 7. فعال سازی کامنت در کانال تلگرام دسکتاپ نیز انجام شد.
  فعال سازی کامنت در کانال تلگرام

 

غیرفعال کردن قابلیت کامنت گذاری در کانال تلگرام

اگر می‌خواهید به طور کلی قابلیت کامنت گذاشتن در کانال تلگرام را غیر فعال کنید کافیست به بخش ویرایش کانال، قسمت بحث رفته و روی قطع اتصال گروه (Unlink group) بزنید.

غیر فعال سازی کامنت در کانال تلگرام

که پست شما به این شکل در می‌آید.

غیر فعال سازی کامنت در کانال تلگرام

اما اگر قصد دارید فقط برای بعضی پست‌ها قابلیت کامنت گذاشتن در کانال تلگرام خود را غیرفعال کنید، کافیست به نسخه پستی که در کانال ایجاد شد رفته، آن را انتخاب کرده و روی حذف (delete) بزنید.

غیر فعال سازی کامنت در کانال تلگرام

بدین صورت فقط پست مورد نظر قسمت کامنت‌ش غیرفعال می‌شود.

غیر فعال سازی کامنت در کانال تلگرام

مزایای کامنت در کانال تلگرام

همانطور که گفته شد وقتی امکان کامنت گذاری برای پست‌های کانال در تلگرام خود را فعال می‌کنید، باعث درگیری بیشتر مخاطبانتان و نگه داشتن همان مخاطب در کانال می‌شوید. همچنین می‌توانید توضیحات بیشتری را درباره پست در قسمت کامنت‌ها قرار دهید. برای بازاریابان، مهم‌ترین جنبه تعامل کاربر، تبدیل بازدیدکنندگان معمولی به کاربران درگیر و در نهایت به مشتریان است که در این مورد هر چه تعداد اعضای کانال بالاتر رفته، در نتیجه تبلیغات و درآمد کانال بالا می‌رود. برای اندازه‌گیری میزان تعامل کاربر، به معیارهای تعامل کاربر خاصی نگاه می‌شود که نشان می‌دهد آیا این قابلیت تلگرام توجه کاربران را به خود جلب می‌کند یا خیر.

با فعال کردن کامنت در کانال بازدیدکنندگان منحصر به فرد و جدید بدست می‌آورید و سبب تبدیل آنها به اعضای دائمی می‌شوید، بازدید و ویو پست‌ها افزایش پیدا می‌کند، منجر به جستجوی بیشتر پست‌ها توسط بازدیدکننده یا عضو می‌شود، همچنین اگر بازدیدکننده وقتی می‌بیند کانال موردنظر اعضایی با فعالیت بالا دارد بیشتر می‌تواند به کانال اعتماد کند در نتیجه به درآمدزایی کانال به سبب فروش محصول یا تبلیغات کمک می‌کند که از مهم‌ترین نکات مهم مرتبط با فعالسازی قابلیت کامنت گذاری در کانال تلگرام است. بنابراین حتماً با روش‌های فعال سازی قابلیت کامنت گذاری در کانال تلگرام که در بالا گفته شد، آشنا شوید و توصیه می‌کنیم این قابلیت را فعال کنید.

 

سوالات متداول

کامنت کانال تلگرام چیست؟

وقتی گروهی را به کانال خود پیوند می‌دهید، هر بار که پستی ایجاد می‌کنید، یک نسخه کپی از آن پست در گروه متصل شده نیز ایجاد می‌شود. کامنت‌ها در واقع ریپلای‌ها (جواب‌ها)ی داده شده به پست ایجاد شده در گروه هستند که ب هصورت کامنت در کانال به نمایش گذاشته می‌شوند.

امکان غیرفعال کردن کامنت در کانال تلگرام برای برخی پست‌ها وجود دارد؟

بله، کافیست فقط پست مربوطه در گروه تلگرام را حذف کنید.

آیا می‌توان چندین گروه را را به کانال تلگرام متصل کرد؟

خیر، فقط یک گروه را جهت فعال سازی کامنت در کانال تلگرام می‌توانید اضافه کنید.

متولد تهران، ساکن کرج، فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته مهندسی نرم‌افزار تاریخ تولد:11 سپتامبر سال 1995 علاقه‌مندی‌ها:وب‌گردی، تماشا فیلم و سریال، طراحی وب‌سایت

پیج اینستاگرام
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *