توصیه های کاربردی برای عکاسی با موبایل

توصیه های کاربردی برای عکاسی با موبایل

شاید شما هم از آن دسته از کاربرانی باشید که بر این باورند که دوربین های تلفن های همراه قابلیت عکس برداری خیلی عالی را ندارند. همانطور که شما هم گفتید این باور زیاد هم اشتباه نیست. اسمارت فون ها و دوربین هایشان هرچقدر هم که پیشرفته باشند هنوز در ثبت تصاویری با کیفیت محدودیت هایی را دارند. البته این نکته را هم نباید فراموش کنیم که طی چند ساله اخیر شاهد ثبت عکس‌های فوق‌العاد‌ه‌ای بوده ایم که طبق ادعای عکاس با موبایل گرفته شده‌اند. برای کسب اطلاعات در زمینه عکاسی با موبایل با وردپرس فور یو همراه باشید.

توصیه های کاربردی برای عکاسی با موبایل

۱- نور درست

نور اهمیت بسیاری دارد و بهترین زمان و مکان برای گرفتن عکس‌های خوب، در روزهای آفتابی و در محیطی خارج از خانه است. اما اگر می‌خواهید که عکسی داخل خانه ثبت کنید، باید مطمئن شوید که منابع نوری کافی در اختیارتان هست. منابعی مثل لامپ، فلاش، پروژکتور یا پخش کننده نور. البته استفاده از فلاش در صورتی که حرفه‌ای نباشید، باعث می‌شود که سوژه بیش از حد روشن شود، ولی نگران نباشید، بعدها می‌توانید با کمک نرم‌افزارهای ویرایش و با تغییر سفیدی، نور عکس را درست کنید. اگر تصمیم گرفتید عکاسی خارج از خانه انجام دهید، حتما این کار را هنگام صبح و یا طلوع خورشید و زمانی که نور خورشید لطافت دارد، انجام دهید.

۲- به جای زوم، به سوژه نزدیک شوید

تلاش کنید تا آنجایی که امکان دارد از زوم دیجیتال استفاده نکنید و به‌جای آن به سوژه نزدیک شوید. اما حواس‌تان باشد که زیادی هم نزدیک نشوید، زیرا در برخی از دوربین موبایل‌ها نزدیکی بیش ازحد هم باعث کاهش کیفیت عکس می‌شود، مخصوصا زمانی که مود فوکوس نزدیک یا ماکرو وجود ندارد.

۳- تکان نخورید

داشتن دست‌های ثابت و بدون لرزش در عکاسی با موبایل بسیار مهم است. به‌ویژه زمانی که عکاسی در محیط‌ های کم نور انجام می‌شود. پس به هر طریقی که لازم است از لرزش دستان‌تان جلوگیری کنید.

۴- انتخاب برنامه مناسب عکس‌برداری

استفاده از یک برنامه خوب برای عکاسی در نتایج بدست آمده اهمیت دارد. برای این بخش دو پیشنهاد داریم.
Pro Camera: این برنامه امکان انجام تنظیمات دستی مثل اکسپوژر و نقطه فوکوس را می‌دهد و مودهایی چون مود شاتر سریع و ضدلرزش هم دارد. می توانید ار اینجا دانلود کنید.
Snapseed: این برنامه را می‌توان یکی از بهترین‌ برنامه‌های ویرایش تصویر دانست. این برنامه هر ویژگی که برای ویرایش عکس نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد. می توانید از اینجا دانلود کنید.

امیدواریم از این به بعد بهترین عکس ها را با اسمارت فونتان ثبت کنید

منبع: wp4u.ir

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *