تغییرات بزرگ موتور جستجوی گوگل با استراتژی mobile-first indexing

تغییرات بزرگ موتور جستجوی گوگل با استراتژی mobile-first indexing

در استراتژی جدید، گوگل برای ایندکس کردن وب سایت ها در موتور جستجوی خود استراتژی mobile-first indexing را بکار گرفته است. برای اطلاع بیشتر با وبسایت آموزشی وردپرس فور یو همراه باشید.

استراتژی mobile-first indexing

از زمان راه اندازی گوگل حدود ۲۰ سال گذشته است و این موتور جستجو همواره برای تعیین پارامترهای رتبه دهی با هدف ایندکس جستجو، از نسخه دستکتاپ وبسایت ها استفاده می کند. اما گوگل پس از پی بردن به اینکه بسیاری از کاربران اینترنتی، از کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ و این روزها بیشتر دستگاه های موبایل برای جستجو استفاده می کنند، آزمایش روندی به نام mobile-first indexing را شروع کرده است. این موضوع می تواند برای وب مسترها با توجه به پیکره بندی سایت آنها، بسیار جالب و البته مهم باشد.

گوگل در این زمینه اعلام کرده است:

ما متوجه اهمیت تغییر اخیر در روند ایندکس خود هستیم و با جدیت آن را دنبال می‌کنیم. طی ماه‌های آینده، به دقت متد جدید خود را در یک مقیاس کوچک آزمایش کرده و پس از آن که از رضایت‌مندی کاربران از متد جدید، اطمینان حاصل کردیم، این تغییرات را در مقیاس بزرگ‌تری اعمال خواهیم کرد.

شاید وب سایت های بهینه و ریسپانسیو شده برای موبایل، نیازی به تغییر چشمگیری نداشته باشد، اما گوگل چند پیشنهاد و توصیه برای وب سایت هایی که مارک آپ جداگانه ای دارند، ارائه داده است. اگر این وب سایت ها از این قابلیت استفاده نکنند، به دلیل آنکه برای استفاده در دستگاه های دسکتاپ بهینه شده اند، مطابق همین روندی که طی کرده اند، ایندکس خواهند شد.

[stextbox id=”read” direction=”rtl”]در وردپرس فور یو بخوانید:

آسان ترین زبان های برنامه نویسی برای مبتدیان

[/stextbox]

این خبر برای وب مسترهایی که تاکنون نسخه ای برای موبایل نداشته اند، انگیزه ای خواهد بود تا این راهکارهای بهینه که بیشتر از هر چیز به نفع سایت آنها می باشد را هر چه زودتر بکار گیرند. گوگل استفاده از یک روش محتاطانه را هم توصیه می کند. زیرا

یک وب سایتی که دسکتاپ محور با عملکرد قابل قبول و مناسب است، بهتر از یک نسخه موبایل غیر بهینه و نابسمان می باشد.

منبع: neowin

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *