آموزش غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی

آموزش غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی

کد حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل و همراه اول و رایتل چیست؟ حتما برای شما هم پیش آمده که هر نیم ساعت یک بار یک پیام تبلیغاتی بیاید و شارژ شما را صفر کند! این پیام‌ها یا پیامک‌های ارزش افزوده یا تبلیغاتی هستند. تبلیغاتی‌ها که ممکن است فقط مزاحمت ایجاد کنند ولی پیامک‌های ارزش افزوده ممکن است برای شما هزینه بر باشد و شما مایل به پرداخت چنین هزینه‌هایی نباشید؛ اما ما برای شما آموزش غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل را آماده کرده‌ایم.

 

آموزش غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی

روش قطع پیامک های تبلیغاتی ایرانسل و همراه اول و رایتل هر کدام کمی متفاوت هستند که در ادامه به هر کدام می‌پردازیم. اما کمی درباره انواع پیامک‌های انبوه توضیحات مختصری می‌دهیم.

انواع پیامک انبوه

 • پیامک تبلیغاتی: این نوع از پیامک‌ها شارژی از حساب شما کم نمی‌کنند و معمولاً از طرف فروشگاه‌های اینترنتی ارسال می‌شود و هدفی جز تبلیغ کردن در آن نیست.
 • پیامک ارزش افزوده: این نوع از پیامک‌ها که به آن خدمات مبتنی بر خدمات نی می‌گویند، به ازای هر پیامکی از شارژ حساب شما کم می‌شود.

عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی همراه اول

برای غیر فعالسازی پیامک های تبلیغاتی همراه اول از یکی از روش زیر می‌توانید استفاده کنید:

 1. قطع پیامک تبلیغاتی همراه اول با همراه من : در این روش قطع پیامک تبلیغاتی همراه اول ابتدا به برنامه همراه من رفته و در بخش خدمات، خدمات پیامک، پیامک انبوه را انتخاب کرده و دریافت پیامک‌های تبلیفاتی را غیرفعال کنید.
 2. کد حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول : فرستادن عدد ۱ به شماره ۸۹۹۹، نسبت به قطع پیام تبلیغاتی همراه اول اقدام نمایید.
 3. شماره‌گیری کد *۸۹۹۹#
 4. تماس با ۹۹۹۰
 5. شماره‌گیری کد *۸۰۰#

عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی ایرانسل

برای غیر فعالسازی پیامک های تبلیغاتی ایرانسل می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. قطع پیامک تبلیغاتی ایرانسل با ایرانسل من : این روش که جدیدترین روش برای قطع پیامکهای تبلیغاتی برای ایرانسل است که برای انجام آن به برنامه مراجعه کرده و در قسمت حساب به پروفایل مراجعه کرده و نسبت به غیرفعالسازی آن اقدام کنید.
 2. شماره‌گیری کد ‎*۸۰۰# : در این روش قطع پیامک تبلیغاتی ایرانسل گزینه اول قطع پیامک تبلیغاتی و گزینه دوم قطع خدمات فعال را بزنید.
 3. کد حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل : فرستادن عدد ۱ به سرشماره ۸۰۰

فعال سازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل

به برنامه ایرانسل من رفته و در قسمت حساب به پروفایل رفته و نسبت به فعالسازی پیامک‌های تبلیغاتی اقدام کنید.

عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی رایتل

کاربران رایتل برای مدیریت، غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی ، پیامک‌های انبوه و ارزش افزوده از روش‌های زیر اقدام کنید:

 1. استفاده از رایتل من: در نرم افزار به مدیریت خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده رفته و نسبت به عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی در رایتل اقدام کنید.
 2. فرستادن یک پیامک خالی به شماره ۱۹۵ یا شماره ۸۰۰
 3. رفتن به صفحه سامانه مدیریت خدمات پیامکی رایتل
 4. کد حذف پیامک تبلیغاتی رایتل: شماره‌گیری کد دستوری #۸۰۰* یا کد دستوری #۱۹۵*

 

حرف آخر

در این مقاله به روش قطع پیامک های تبلیغاتی ایرانسل و همراه اول و رایتل پرداختیم. به طور کلی دیدیم که برای لغو اس ام اس‌های تبلیغاتی می‌توانید از برنامه‌های مدیریت آن اپراتور یا شماره گیری #۸۰۰* کمک بگیرید. فقط اینکه این نکته را در نظر بگیریم با حذف اس ام اس تبلیغاتی اپراتورها دریافت پیام توسط سرویس های بانک ها،شرکت ها، و سرویس های عمومی مثل راهنمایی و رانندگی ممکن است قطع شوند! البته برخی از بانک ها یک تعهدنامه ی کتبی که پیامک ها توسط شماره ی آن ها که تبلیغاتی نیست به شرکت های همراه اول و ایرانسل می دهند و آن ها نیز بر این اساس اجازه می دهند پیامک های آن ها ارسال شود و از بلک لیست در بیاید. امیدواریم از این آموزش قطع پیامک های تبلیغاتی بهترین استفاده را کرده باشید 🙂

 

سوالات متداول

۱- چگونه پیامک تبلیغاتی ایرانسل را غیرفعال کنیم؟

 • شماره‌گیری کد دستوری #۸۰۰*
 • قطع پیامک تبلیغاتی ایرانسل با ایرانسل من : حساب>روفایل>پیامک‌های تبلیغاتی؛ غیرفعالسازی

۲- چگونه پیامک تبلیغاتی همراه اول را غیرفعال کنیم؟

 • شماره‌گیری کد دستوری #۸۰۰*
 • برنامه همراه من: خدمات>خدمات پیامک>پیامک انبوه؛ غیرفعالسازی پیامک‌های تبلیغاتی

۳- چگونه پیامک تبلیغاتی رایتل را غیرفعال کنیم؟

 • شماره‌گیری کد دستوری #۸۰۰*
 • برنامه رایتل من: منو با آیکن ۳ خط>مدیریت خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده>مدیریت خدمات پیامکی انبوه؛ غیرفعال کردن گزینه‌های تبلیغاتی سایر و تبلیغی اپراتور

متولد تهران، ساکن کرج، فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته مهندسی نرم‌افزار تاریخ تولد:11 سپتامبر سال 1995 علاقه‌مندی‌ها:وب‌گردی، تماشا فیلم و سریال، طراحی وب‌سایت

پیج اینستاگرام
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *