آموزش اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها

آموزش اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها

Google translate یا مترجم گوگل را می‎توان شناخته شده ترین و معتبرترین مترجم آنلاین در دنیا دانست. تا پیش از این باید برای ترجمه متن و یا جمله‎ای به طور مستقیم به گوگل می‎کردیم اما در حال حاضر با افزونه google translate و نصب آن بر روی مرورگرهای مختلفی که هر کاربر استفاده می کند، به راحتی می توانیم به مترجم گوگل دسترسی داشته باشیم. در ادامه با آموزش اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها در وبسایت آموزشی وردپرس فور یو همراه باشید.

آموزش اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها

شاید شما هم این سوال را که “چگونه گزینه ترجمه گوگل را به گوگل کروم، فایرفاکس، اکسپلورر و… اضافه کنیم؟” از خودتان پرسیده اید. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما می توانید با استفاده از افزونه ترجمه گوگل و نصب آن در مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر معادل کلمات و متونی که می خواهید را به راحتی به دست آورید.

دانلود و نصب افزونه مترجم و ترجمه سایت گوگل در کروم

مرورگر کروم را باز کرده و بر روی گزینه گوشه سمت راست (تنظیمات یا Settings) کلیک کنید و Extensions را انتخاب کنید.

در مرحله بعد صفحه اکستنشن های کروم را اسکرول کرده و بر روی Get more extensions کلیک کنید.

در تب جدیدی که گوگل کروم باز می‎کند، در قسمت جستجو، گوشه بالا و سمت چپ، google translate را تایپ کنید.

آموزش اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها
01 اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها

در این مرحله افزونه Google Translate را زیر عنوان Extensions مشاهده می کنید.

بر روی گزینه آبی رنگ (Add to chrome) کلیک کنید. در اینجا سوالی مبنی بر تایید نصب و دانلود این برنامه پرسیده می شود که “آیا مورد تایید شما می باشد یا نه؟” که در نهایت این افزونه به شکل زیر به کروم اضافه می شود.

از این به بعد، وارد هر سایتی با زبانی غیر از فارسی بشوید، روی مرورگر کروم پیشنهاد ترجمه سایت را به شکل زیر مشاهده خواهید کرد:

دانلود و نصب افزونه مترجم و ترجمه سایت گوگل در کروم
02 اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها

اگر روی Translate کلیک کنید، وب سایت به طور خودکار در تب دیگری ترجمه می شود. در اینجا می توانید زبان های دیگر را اضافه کنید. همچنین می توانید برای تغییر تنظیمات مربوط به این افزونه روی Options کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها
03 آموزش اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها

افزودن گزینه ترجمه آنی گوگل به کلیک راست گوگل کروم

در روشی دیگر شما میتوانید از طریق افزونه Instant Translate: Select and Translate گزینه ترجمه همزمان(آنی) توسط مترجم گوگل را به قسمت منو کلیک راست مرورگر گوگل کروم خود اضافه کنید.

دانلود و نصب افزونه گوگل ترنسلیت در فایرفاکس

در مرورگر فایرفاکس از صفحه رسمی دانلود افزونه گوگل ترنسلیت بازدید کنید. پس از این مرحله روی گزینه Add to Firefox کلیک کنید. در این مرحله باید به فایرفاکس با کلیک بر روی گزینه Allow اجازه دهید تا این افزونه نصب شود.

دانلود و نصب افزونه گوگل ترنسلیت در فایرفاکس
04 آموزش اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها

در پنجره Software Installation روی Install کلیک کنید.

این افزونه به صورت خودکار نصب می شود و آیکنی با نماد T به گوشه مرورگر اضافه می شود اما برای مشاهد آن باید یکبار مرورگر را ری استارت کنید.

اگر می خواهید وب سایت های مختلف را ترجمه کنید، باید روی این آیکن کلیک کنید تا در یک تب جدید نمایش داده شود. برای زبانی که می خواهید به آن ترجمه کنید، از طریق منو کوچک کشویی آن را تعیین کنید.

[stextbox id=”read” direction=”rtl”]در وردپرس فور یو بخوانید:

آموزش استفاده از Password Manger و Password Generator گوگل کروم

[/stextbox]

 

افزودن گزینه ترجمه گوگل به کلیک راست فایرفاکس

در روشی دیگر شما میتوانید از طریق افزونه های To Google Translate یا Right-Click Translate گزینه ترجمه همزمان (آنی) توسط مترجم گوگل را به منو کلیک راست مرورگر فایرفاکس خود اضافه کنید.

افزودن گزینه ترجمه گوگل به کلیک راست فایرفاکس
05 آموزش اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها

دانلود و نصب افزونه گوگل ترنسلیت در اینترنت اکسپلورر

برای دانلود این افزونه باید از صفحه رسمی افزونه گوگل ترنسلیت اینترنت اکسپلورر بازدید نمایید.

بر روی قسمت نارنجی رنگ Add to internet Explorer کلیک کنید. پنجره Add Accelerator باز می شود. این واژه یعنی (accelerator) به معنای همان Add-ons یا اکستنشن هایی است که در کروم و فایرفاکس نصب می شوند. با کلیک بر روی Add در همین پنجره، افزونه به صورت خودکار نصب می شود.

دانلود و نصب افزونه گوگل ترنسلیت در اینترنت اکسپلورر
06 اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگر ها

برای ترجمه هر متنی که زبانی غیرفارسی دارد، آن را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه All accelerators از پایین منو کلیک کنید. در مرحله بعد که منوی دیگری باز می شود، روی گزینه Translate with Google کلیک کنید. در تب مجزایی که مانند تصویر زیر باز می شود متن ترجمه شده را خواهید دید.

اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها
07 اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگر ها

امیدواریم آموزش جامع و کامل اضافه کردن ترجمه گوگل به مرورگرها مورد توجه شما قرار گرفته باشد. نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: wp4u.ir

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *