آموزش محدود کردن طول نظرات در وردپرس

آموزش محدود کردن طول نظرات در وردپرس

از جمله بخش‌های وردپرس که کاربران با آن به صورت مستقیم سر و کار دارند، بخش دیدگاه وردپرس می‌باشد. در این بخش کاربران می‌توانند نظرات و سوالات خود را در مورد موضوع یا مطلب خاصی بیان کنند؛ اما گاهی پیش می‌آید که برخی از کاربران نظرات خیلی طولانی را ثبت می‌کنند که وجود آن‌ها معمولا کاربران دیگر سایت را اذیت می‌کند و فایده چندانی هم ندارد! از این رو در این مطلب قصد داریم به آموزش محدود کردن طول نظرات در وردپرس با استفاده از قطعه کدی بپردازیم. با ما همراه باشید.

آموزش محدود کردن طول نظرات در وردپرس

همانطور که قبلا هم با قطعه کدهای این چنینی کار کرده‌ایم شما برای ایجاد محدودیت در نظرات وردپرس می‌بایست کد زیر را در فایل function.php یا همان توابع قالب وردپرس قرار داده و با این کار از ارسال نظرات طولانی در بخش دیدگاه‌های وردپرس جلوگیری کنید.


</pre>
<pre>add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );
 
function wpb_preprocess_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > ۵۰۰۰ ) {
    wp_die('Comment is too long. Please keep your comment under ۵۰۰۰ characters.');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < ۶۰ ) {
    wp_die('Comment is too short. Please use at least ۶۰ characters.');
  }
  return $comment;
}
</pre>
<p style="text-align: justify;">

با استفاده از قطعه کد بالا کاربران سایت باید بین حداقل ۹۰ کاراکتر (حرف) و حداکثر ۴۰۰۰ کاراکتر نظرات خود را ارائه کنند و کمتر یا بیشتر بودن از این تعداد امکان پذیر نخواهد بود و در این صورت کاربر با پیغام Comment is too long. Please keep your comment under 4000 characters یا Comment is too short. Please use at least 60 characters مواجه می‌شود. البته شما می‌توانید در کد، اعداد را تغییر دهید و هر تعداد کاراکتری که مدنظرتان است را قرار دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش ریدایرکت کاربران بعد از ارسال نظر در وردپرس

امیدواریم با این آموزش وردپرس توانسته باشیم یکی دیگر از مشکلات شما کاربران گرامی را برطرف کرده باشیم. اگر سوالی مرتبط با آنچه گفته شد دارید، آن را در قسمت نظرات همین مطلب مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم. موفق و سربلند باشید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *