آموزش غیرفعال کردن ویرایش قالب و افزونه در وردپرس

آموزش غیرفعال کردن ویرایش قالب و افزونه در وردپرس

اگر شما مدیر یک وبسایت فعال وردپرسی باشید حتما برایتان پیش آمده که هر از گاهی با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنید؛ از تامین امنیت وردپرس گرفته تا نداشتن وقت کافی برای تهیه و انتشار محتوا. انجام تمامی کارهای سایت آن هم به تنهایی کاری سخت و زمانبر است. اما راهکار چیست؟ یکی از راه‌های خوب جذب نویسندگان و وبمستران می‌باشد تا در زمینه تولید محتوا و بروزرسانی سایت به شما کمک کنند. ولی این موضوع هم مشکلات خاص خود را دارد! نویسندگان شما گاهی برای انجام کارها نیاز به سطح دسترسی بالاتری دارند و دقیقا اینجاست که شما به عنوان مدیر سایت بایستی برخی از دسترسی‌ها را از آن‌ها بگیرید. یکی از مواردی که شما باید در نظر بگیرید، غیرفعال کردن ویرایش قالب و افزونه در وردپرس است که ما قصد داریم در این آموزش به آن بپردازیم. با وردپرس فور یو همراه باشید.

 

آموزش غیرفعال کردن ویرایش قالب و افزونه در وردپرس

همانطور که گفتیم مدیر سایت برای جلوگیری از مشکل در سایت بهتر است حالت ویرایش قالب و افزونه وردپرس را غیرفعال کند. بر همین اساس قصد معرفی تکه کدی برای وردپرس را داریم که توسط آن می‌توانید دسترسی نویسندگان و مدیران سایت به بخش ویرایشگر قالب و افزونه را محدود کنید.

بیشتر بخوانید: تست قالب وردپرس با افزونه Theme Check

برای اینکار کافی است تکه کد زیر را در فایل wp-config.php موجود در هاست خود قرار دهید:


define( 'DISALLOW_FILE_EDIT', true );

بعد از اضافه کردن کد و ذخیره تغییرات شما موفق شدید ویرایش قالب و افزونه در وردپرس را غیرفعال کنید. حتما بعد از انجام این کار مورد را تست کنید تا از درست بودن آن مطمئن شوید. شاد و پیروز باشید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *