آموزش تغییر تعداد ستون های پیشخوان وردپرس

آموزش تغییر تعداد ستون های پیشخوان وردپرس

اگر شما از وردپرس استفاده می‌کنید، حتما در هر بار استفاده از آن پیشخوان وردپرس را می‌بینید. با بروزرسانی‌های متعدد وردپرس شاهد تغییراتی در پیشخوان آن بوده‌ایم، که البته این تغییرات اشکالی در واکنش گرایی و نمایش آن بر روی دستگاه‌های دیگر به وجود نیاورده است. حال ممکن است به هر دلیلی نیاز داشته باشید تا تعداد ستون‎های پیشخوان سایت وردپرسی خود را تغییر دهید. در این مطلب با استفاده از قطعه کدی به آموزش تغییر تعداد ستون های پیشخوان وردپرس خواهیم پرداخت.

آموزش تغییر تعداد ستون های پیشخوان وردپرس

شما می‌بایست برای داشتن یک پیشخوان با تعداد ستون های دلخواه، قطعه کد زیر را به فایل Functions.php قالب خود اضافه کنید تا این امکان برای شما فعال شود:

 

function columns_screen_options() {
  add_screen_option(
    'layout_columns',
    array(
      'max'   => 4, //Max number of columns
      'default' => 2 //Default number of columns
    )
  );
}
add_action( 'admin_head-index.php', 'columns_screen_options' );

به این صورت شما می‌توانید تعداد ستون های پیشخوان وردپرس را تغییر دهید. با این کار نتیجه نهایی این می‌شود که تعداد ستون ها هم اکنون از گزینه‌های صفحه دستی انتخاب می‌شوند. اگر ما آن را به ۲ تنظیم کنیم نتیجه بسیار بهتر خواهد بود:

نتیجه تغییر تعداد ستون های پیشخوان وردپرس

 

اگر نیاز به غیرفعال کردن این ویژگی داشتید کافی است کد بالا را از فایل فانکشن حذف کنید و تغییرات را ذخیره کنید. امیدواریم این آموزش وردپرس کوتاه و کاربردی مورد توجه شما قرار گرفته باشد. پیروز و سربلند باشید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *