حذف برنامه های ایرانی IOS از اپ استور

ادعای اپل مبنی بر شروع حذف برنامه های ایرانی IOS از اپ استور

در این مطلب به خبری با عنوان ادعای اپل مبنی بر شروع حذف برنامه های ایرانی IOS از اپ استور می پردازیم. گزارش ها حاکی از این است که اپل ادعا کرده است که حذف برنامه های iOS که سازندگان و توسعه دهندگان آن از ایران هستند را شروع کرده است. تا قبل از این، اپل به طور محدودی اپ استور خود را برای ایرانیان در تاریخ سپتامبر ۲۰۱۶ باز گذاشته بود و از آن به بعد به نظر می رسید که به تدریج محدودیت ها برداشته می شود. برای اطلاع بیشتر با وردپرس فور یو همراه باشید.

ادعای اپل مبنی بر شروع حذف برنامه های ایرانی IOS از اپ استور

بنا بر یک سایت خبری معتبر، بزرگترین فروشگاه اینترتی ایران که دارای میلیون ها کاربر می باشد، برنامه آن به تازگی در همین چند روز اخیر حذف شده است.

در حالی که هیچ برنامه اپ استور رسمی دیگری در خاک جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد، شرکت های زیادی، برنامه های خود را برای وارد شدن به یکی از آنها که در خارج از ایران می باشد، ثبت نام کرده اند.

بزرگترین فروشگاه اینترتی ایران از سیستم پرداخت شاپرک استفاده می کند که کاملا از سیستم های بین المللی جدا شده است، که در تئوری ظوابط وشرایط اپل را نقض نمی کند. به علاوه، چندین بانک در ایران برنامه های خود را برای پلتفرم iOS دارند که اغلب به صورت side-loaded در گوشی ها نصب می شوند.

در وردپرس فور یو بخوانید:

آموزش گرفتن عکس جذاب با آیفون

البته با اشاره به شرایط استفاده از سیستم پرداخت درون اپلیکیشن، به این موضوع اشاره شده است که فروش اشیاء و اجناس فیزیکی شامل سرویس پرداخت درون اپلیکیشن نمی‌شود. از این‌ رو عدم دریافت سهم ۳۰ درصدی اپل از پرداخت درون اپلیکیشنی را نباید به‌ عنوان توجیه حذف شماری از اپلیکیشن‌های ایرانی قلمداد کرد.

بر مبنای اطلاعات عرضه شده، علت از قلم انداختن برنامه های ایرانی را باید در تحریم‌ تبادلات مالی (Iranian Transaction Sanction Regulations) اجرا شده بر ضد ایران کاوش کرد که با این تصور، رودررویی برنامه های ایرانی با قانون های اپ استور تطابق ندارد. اپل با نشان به این قانون های تحریمی، توصیه کرده است توسعه‌ دهندگان ایرانی تا زمان بازنگری مراجع بین‌المللی در زمینه تحریم‌ها، شکیبا باشند.

 

منبع: techcrunch

نویسنده مطلب: محمدامین واثقی

Born in Tehran,Living in Karaj,Software engineering student Birth day:September 11th 1995 Favorites: navigating the web,watching movies & tv series,web designing,developing a application

2 دیدگاه در “ادعای اپل مبنی بر شروع حذف برنامه های ایرانی IOS از اپ استور

  • آرایش و زیبایی

    (۲۲/۱۱/۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵)

    سلام. واقعا وبسایت خوبی دارید

  • دانلود زیرنویس فارسی

    (۱۰/۱۲/۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹)

    سلام. وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *