آموزش رفع تاری و ماتی متن و عکس

آموزش رفع تاری و ماتی متن و عکس

تصاویری که از پلیس پس از تشخیص چهره متهم و یا صحنه ای که عکاس آن را ثبت کرده، بدست می‎آید ممکن است دقیقا همان صورت و رخدادی که بوده، نباشد. اغلب ما نیز زمانی که تصاویری مشاهده می کنیم، به صورت کامل و واضح رویت نمی شوند. تکنیک های متعددی برای رفع تاری و بهبود کیفیت تصویر توسط پلیس و یا دیگر ارگان ها انجام می شود تا بهتر به نظر برسد. برای رفع ابهام و یا شارپ کردن تصویر، علاوه بر نرم افزار فتوشاپ ، برنامه های حرفه‎ای دیگری نیز وجود دارند تا برای ویرایش، بهبود و رفع تاری عکس استفاده شوند. با آموزش رفع تاری و ماتی متن و عکس همراه وبسایت آموزشی وردپرس فور یو باشید.

آموزش رفع تاری و ماتی متن و عکس برای شفاف سازی و واضح کردن تصویر

فتوشاپ تنها نرم افزار و یا راه‎حل برای تغییر اندازه عکس و یا ویرایش تصاویر نیست. برای ادیت هایی نظیر حذف پس زمینه تصاویر یا کاهش حجم عکس با نرم افزارهای دیگری هم می توان این کار را انجام داد. نرم افزارهایی که در این مقاله می خواهیم به آنها بپردازیم، برای کارهایی مثل رفع تاری، بلور و شفاف سازی تصاویر انتخاب خوبی هستند.

رفع تاری عکس با Robust Motion Deblurring System

رفع تاری عکس با Robust Motion Deblurring System
رفع تاری عکس با Robust Motion Deblurring System

برنامه Robust Motion Deblurring System یکی از سریع ترین و ساده ترین روش ها برای رفع تاری تصاویر می باشد. با این نرم افزار حتی بزرگ ترین لکه های تار که روی تصاویر قرار گرفته‏ اند هم قابل حذف هستند. شما می توانید از این ویژگی‎ها بدون دخالت زیاد دست در برطرف کردن تاری ها استفاده نمایید:

 • از طریق آخرین فناوری دکانولوشن می توانید لرزش دوربین را که باعث ایجاد تاری بر روی تصویر شده اند حذف کنید.
 • اگر لکه و یا تاری‎ بزرگ روی تصویر باشد، با این برنامه برطرف خواهد شد.
 • در تصاویر طبیعی اندازه‎ تاری به صورت خودکار توسط نرم افزار تخمین زده می شود.
 • بخش و ساختارهای ظریف که حتی با تاری تصویر محو شده بودند، قابل نمایش خواهد بود.
 • قابلیت GPU فعال است و کد های CPU نیز بهینه سازی شده اند.

قابل توجه است که این نرم افزار برای سیستم عامل ویندوز به صورت رایگان می‎باشد.

[stextbox id=”read” direction=”rtl”]در وردپرس فور یو بخوانید:

آموزش روتوش سریع دندان در فتوشاپ برای یک خنده درخشان تر

[/stextbox]

 

حذف بلور و تاری جهت شفاف سازی و واضح کردن تصاویر با برنامه Focus Magic

واضح کردن تصاویر با برنامه Focus Magic
واضح کردن تصاویر با برنامه Focus Magic

فناوری دکانولوشن در برنامه Focus Magic این امکان را فراهم کرده تا بتواند تمام تاری های ناشی از حرکت دست و بخش های تار پراکنده تصویر را برطرف کند. بهتر شما برای عکاسی از روش هایی که باعث افزایش مهارت عکاسی و بهترشدن عکس میشود، استفاده کنید تا تصویر دچار لرزش دوربین نشود و یا کمتر باشد. نکته ای دیگر این است که پیکسل های تصاویر با این نرم افزار تغییر نمی کنند؛ فقط شفافیت بخش های مختلف تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.
Focus Magic یکی از پرکاربردترین نرم افزارها در حیطه پزشکی قانونی است؛ زیرا تکنولوژی دکانولوشن باعث شده شارپ کردن تصاویر وضوح واقعی و طبیعی به آن ها ببخشد. از این برنامه می توانید در سیستم عامل ویندوز و مک استفاده کنید. همچنین برای شفاف سازی تصاویری که با دوربین شکاری یا تلسکوپ ثبت می گردد نیز استفاده می شود.

رفع بلور ، ماتی و شفاف سازی عکس ها با برنامه SmartDeblur

شفاف سازی عکس ها با برنامه SmartDeblur
شفاف سازی عکس ها با برنامه SmartDeblur

برای اصلاح و برطرف کردن تاری عکس می توانید از SmartDeblur استفاده کنید. ممکن است در عکس برداری مخصوصا اگر دوربین روی فوکوس(زوم) خودکار تنظیم شده باشد لرزش دست شما باعث شود کیفیت عکس پایین اومده و نقاط تار بیشتر شوند. در اینجا چند نمونه از ویژگی های این نرم افزار را شرح می‏ دهیم:

 • برطرف کردن موشن بلور یا تاری ناشی از حرکات: لرزش گیر اپتیکال به هنگام عکس برداری هم گاهی ممکن است تاری در تصاویر ایجاد کند. جزئیات از دست رفته در عکس با این برنامه دوباره به دست می‎آید.
 • افزایش خوانایی متن و بخش های مختلف در عکس: با استفاده از SmartDeblur حتی بزرگ ترین تاری های ناشی از فوکوس غلط دوربین رفع می شود.
 • خنثی سازی گاشن بلور: ممکن است پس از اینکه تصاویر را در فوتوشاپ و سایر برنامه ها اصلاح کردیم، تاری هایی اینجا شود. برای تنظیم بهتر این تاری ها قابلیت وضوح بیشتر و تشخیص خودکار بلور یا تاری کمک می کند جزئیات تصاویر را برگردانید.

امیدواریم آموزش رفع تاری و ماتی متن و عکس برایتان کاربردی و مفید بوده باشد.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. amir
  ۱۰:۳۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۷

  سلام.آیا میتوان با این نرم افزارها کیفیت عکس های دانلود شده از گوگل را بالا برد؟